Preskočiť na obsah

Nezničiteľní

    Kniha: NEZNIČITEĽNÝ

    Túto knihu som si vybral náhodne, keď som ju zbadal zaprášenú na poličke. Knihu som dostal od jednej učiteľky z mojej základnej školy. Respektíve ju dala mojej mame aby som si ju prečítal. Knihu som prečítal celú a musím povedať že sa mi veľmi páčila. Nebola nudná a každá strana mala niečo do seba.
    Kniha sa volá NEZNIČITEĽNÝ a je to zbierka príbehov ľudí, ktorí si prešli ťažkými životu nebezpečnými príhodami. Zbierku spísal David Long a knihu ilustrovala Kerry Hyndmanová, ktorá si dala na ilustráciách veľmi záležať. Samotný obsah knihy sú príbehy ako napríklad príbeh Arona Ralstona ktorý si musel odrezať vlastnú ruku pri preskúmavaní kaňonu alebo príbeh Leonida Rogozova, doktora na Antarktíde ktorý musel sám seba zaživa operovať. Kniha obsahuje veľa takýchto zaujímavých príbehov ktoré sú napínavé a šokujúce.
    Z príbehov vždy plynie jedno rovnaké ponaučenie, že je potrebné sa nevzdávať aj keď to vyzerá, že to je jediná možnosť. Postavy bojovali až do konca aj keď ich to stálo veľa, niektorých sužoval treskúci mráz, rozbúrené more, lavína niektorí boli zmorení hladom, strachom a samotou a niektrorí museli zas na prežitie piť vlastnú moč alebo žraločiu krv a prežívať v divočine.
    Knihu by som doporučil všetkým, aj tým ktorí knihy nečítajú lebo táto kniha nie je ani zbytočne dlhá a nie je ani nudná.