Kniha
O myšiach a ľuďoch je o dvoch kamarátoch ktorý spolu cestujú a hľadajú si prácu volajú sa vlastne George a lennie George je taký rozumnejší a stará sa o lennieho lebo lennie je sice silný ale nerozmýšľa úplne normálne a často robí problémy aj keď úplne nechce
spolu snívajú o tom že raz budú mať vlastný dom a farmu kde budú žiť pokojne a nebudú musieť robiť pre niekoho iného a tento sen ich drží pokope a dáva im nádej že ich život bude lepší
Keď prídu pracovať na farmu všetko sa zdá byť v pohode ale postupne sa začnú diať problémy Lennie má rád mäkké veci napr. zvieratá..
ale nevie ovládať svoju silu a tým sa dostane do veľkého problému Veci sa zhoršia tak, že george musí urobiť veľmi ťažké rozhodnutie
Celý príbeh je vlastne o priateľstve snoch a o tom že nie vždy sa všetko podarí tak, ako mi chceme Ukazuje aj na to že život vie byť dosť tvrdý/ťažký alebo ako to nazvem a niekedy musíš spraviť veci ktoré nechceš ale myslíš si že sú správne.
