Preskočiť na obsah

o rybárovi a rybke Jean de La Faintaine

    O rybárovi ktorý ma v noci večierku. A zabudol ísť na nákupy. V chladničke mal iba maslo zo syrom. Tak sa rozhodol ísť rybáriť ale nemal štastie lebo vo riečke bol iba malí kapor ktorý sa volal Uško. Rybar ho ulovil a povedal: rybka rybka ty si ale malá ale čo už vystačiš aspoň na dačo. A rybka mu odpovedala: prosím dajte ma do vodičky keď vyrastiem potom vám budem stačiť.

    Meno súťažiaceho: Filip

    Typ školy: Základná škola

    Názov školy: CZS sv apoštola Pavla v Sihelnom

    Kraj: Žilinský kraj