Preskočiť na obsah

Odpadkový Fantóm, Branislav Jobus

  Príbeh sa odohráva na skládke odpadu, kde pracujú zamestnanci: vrátnik Tibor Mrochta, buldozerista Štefan Kanister a jeho pomocník Lajoš Otras, bagrista Jozef Plafón a jeho pomocník Tadeáš Nemtavý a ich riaditeľ Jaroslav Naskladal.
  Riaditeľ sa obzrel na vrátnicu a uvidel návštevu, Otíliu Surovinovú a jej dcéru Etelku. Etelka povedala riaditeľovi, že hľadá Odpadkového Fantóma. Odpadkový Fantóm triedi odpad podľa materiálu na skládke, lebo niektoré smeti majú na skládke konečnú stanicu. Etelka sa vybrala Odpadkového Fantóma hľadať a nakoniec ho našla. Telo mal zložené z metly, hokejky, vysávača, stojanov a gramofónu. Etelka a Odpadkový Fantóm zažili toľko dobrodružstiev, že sa to nedá spočítať. Najviac ma zaujala časť o hľadaní kufríka pána ministra.
  Jedného dňa čajka Desibola a havran Napolitánka sledovali pána ministra Čistoty. Chceli zistiť, aké má heslo na kufríku, v ktorom sa nachádzajú stavebné plány od skládky a lahodná klobása. Sledovali ho až po prístav v Bratislave, kam išiel na pracovný výlet na ostrov z plastového odpadu. Počas plavby stretli netopiera Piera, ktorý im pomohol špehovať pána ministra a zistil kód od kufríka. Keď dorazili do prístavu v Bratislave, netopier Pier im prezradil tajný kód.
  Na záver celého príbehu skládku zatvorili, pretože Odpadkový Fantóm naučil ľudí triediť odpad a už nebola potrebná. A tak Odpadkový Fantóm povedal Etelke, nech ho dá posledný krát nabiť a následne ho rozoberie – zrecykluje.
  Táto kniha sa mi čítala veľmi dobre. Oddýchol som si pri nej. Bola zaujímavá a zároveň pútavá. Zaujala ma hlavne preto, lebo sa tam stále niečo dialo a pri dočítaní každej kapitoly som bol nedočkavý, čo bude ďalej. Splnila všetky moje predstavy a očakávania. Príbeh sa mi veľmi páčil.
  Knihu Odpadkový Fantóm si určite prečítajte, lebo je veľmi vtipná a zároveň poučná, učí čitateľa triediť odpad.