Preskočiť na obsah

Odvrátená tvár lásky, Colleen Hoover

    Príbeh sa točí okolo dvoch hlavných postáv: Elizabeth „Tate“ Collins, študentka ošetrovateľstva na začiatku dvadsiatich rokov, a Miles „Mikel“ Archer, pilot leteckej spoločnosti v polovici dvadsiatych rokov. Ich tajný románik sa odvíja striedajúcimi sa perspektívami a odhaľuje ich súčasné interakcie a udalosti zo šiestich rokov v minulosti. Tate Collinsová sa nezaľúbi na prvý pohľad, keď sa stretne s tajomným a príťažlivým pilotom Milesom Archerom. Nezájdu ani tak ďaleko, aby sa z nich stali dobrí priatelia. Jediné, čo majú Tate a Miles spoločné, je vzájomná fyzická príťažlivosť, ktorú nedokážu potlačiť. Keď ich vášne prepuknú naplno, uzavrú akúsi dohodu.
    Miles nehľadá lásku, pretože má za sebou nešťastnú skúsenosť z minulosti, a Tate na ňu pre školu a prácu nemá čas. Zdá sa, že to bude fungovať, ak Tate dodrží dve Milesove pravidlá: nikdy sa ho nebude pýtať na minulosť a nikdy od neho nebude čakať spoločnú budúcnosť.
    Lenže Tate čoskoro pochopí, že so záhadným, uzavretým a smutným Milesom chce prežiť oveľa viac. Napokon zaváha aj Miles, keď pochopí, že láska je silnejšia ako všetky pravidlá, sľuby a odhodlania, hoci vie mať aj svoju odvrátenú tvár