Táto kniha je prvý diel série kde profesionálny cestovateľ cestuje cez rôzne krajiny. V tomto (prvom diele) navstívi Afganistan a Pakistan, Anktarktídu, Kongo, Japonsko, Transibírska magistrála, Čukotka, India, Severná Kórea. Táto kniha ma celkovo veľmi zaujímala a naučil som sa z nej veľa. Najviac sa mi páčilo detailné ukázanie Severnej Kórei a ich spôsob života. Ale celkovo ma zaujali aj ostatné destinácie. Taktiež am na knihe zaujalo výstup na kemp pod K4. Bola to podľa knihy veľmi zdĺhava a únavna cesta. A aj príchod na ostrov Tristian de Cunha v strede južného Atlantického oceánu. Táto kniha ma veľmi zaujala.
