Kniha sleduje osudy korejskej rodiny žijúcej v Japonsku počas 20. storočia, ich boj o prežitie, lásku a dôstojnosť v cudzom a často nepriateľskom prostredí. Dej skúma identitu, rasizmus, rodinu a odhodlanie prežiť. Podľa mňa bola kniha veľmi silná a emotívna. Páčilo sa mi, ako autorka zachytáva historický kontext, rodinné putá a osobné zápasy postáv.
