Dej sa odohráva v meste Somberville do ktorého práve cestovala Lilian White a jej otec gróf. Cestovali na dievčenskú akadémiu svätého Felixa kde išla Lilian veľmi nerada ale otec trval na tom, lebo u nich doma sa Lilian zaplietla s jedným zo služobníkov. Táto škola bola veľmi pochmúrna a dievčatá neboli veľmi priateľské ku Lilian. Po krátkej dobe na tejto škole si Lilian všimla jedného dievčaťa menom Isabella. Stali sa nerozlučné kamarátky a všetko robili spolu. Lilian sa zapáčil jeden z mladých učiteľov na tejto škole, no bolo známe že tento bol zabraný už vnučkou riaditeľkou. To ku rozporom medzi dievčatami moc neprilepšilo. Čím ďalej viac sa city medzi Isabellou a Lilianou zväčšovali, no Lilian začala mať pocit že s Isabellou nie je niečo v poriadku. Isabella povedala Lilian veľmi veľa zaujímavých informácií o jej rodine , ona zo začiatku tomu neverila. Po tom ako tomu uverila sa začala báť bývať na tejto akadémií. Jednej noci tu vypukol požiar a nedopadlo to dobre pre jednu z dievčat. Nakoniec knihy sa dozvedáme celú pravdu o tejto akadémií a aj o všetkých tajnostiach ktoré medzi študentkami boli. Táto kniha sa mi veľmi páčila z toho dôvodu že som verila všetkému čo tam bolo, no nakoniec sa všetko rozuzlilo úplne inak ako som čakala. Páčil sa mi štýl akým táto kniha bola napísaná.
