Kniha je o chalanovi menom Percy Jackson, ktorý zistí, že je poloboh – syn Poseidon. Dovtedy žil normálny život, ale stále mal problémy v škole. Jedného dňa sa dozvie pravdu o svojom pôvode a dostane sa do tábora pre polobohov. Tam stretne nových kamarátov a zistí, že svet gréckych bohov je skutočný. V prvej časti (Zlodej blesku) je obvinený z krádeže blesku boha Zeus, a preto sa vydáva na nebezpečnú cestu, aby dokázal svoju nevinu. Počas toho zažije veľa dobrodružstiev, stretne príšery a musí zachrániť svet. Táto kniha sa mi celkom páčila, lebo je zaujímavá a rýchlo sa číta. Najviac sa mi páčilo, že je tam spojenie normálneho sveta s gréckou mytológiou, čo je podľa mňa super nápad. Percy je taký vtipný a nie je dokonalý, čo sa mi páčilo, lebo pôsobí viac reálne. Príbeh je napínavý a stále sa tam niečo deje, takže som sa pri tom nenudila. Odporučila by som túto knihu hlavne mladším čitateľom alebo tým, čo majú radi fantasy a dobrodružstvo. Jediné čo, tak niektoré časti boli trochu predvídateľné, ale inak to bolo fakt dobré.
