Kniha Opica Škorica dáva deťom príklad ako môže vtip ublížiť ostatným. Nemyslím si, že je to správny prístup. Nie každá situácia, ktorá je vtipná, dopadnúť dobre. Opica Škorica vždy vymýšľa šibalstvá, ktoré nie sú vhodné. Deti si väčšinou neuvedomujú, že situácie môžu mať aj zlý dôsledok. Myslím si, že humor v detských knihách by mal mať aj ponaučenie. V knihe sa nachádza veľa krásnych ilustrácií. Zabavilo ma, keď Opica začala spievať jej pesničku. Slová tejto pesničky sú veľmi nákazlivé a humorné. Deti sa pri nej veľmi zabavia. Podľa mňa by mohla byť aj zhudobnená. V niektorých kapitolách sú pekne napísané návody na správanie, napríklad v divadle alebo u zubára. Rodičia môžu názorne ukázať, Čo sa patrí, a čo nie. Najviac ma oslovila kapitola o ochrane prírody. Pri knihe som sa veľa krát zasmiala. Určite sa oplatí čítať. Odporúčam ju najmä pre menších čitateľov, ale určite zaujme aj dospelých.
