Obsah :
1. Hlavnou postavou je chlapec Tom
2. Tom sa dostane do nemocnice Lorda Fonda s hrčou na hlave.
3. V nemocnici stretne ďalšie deti, ktoré sú tam dlhodobo.
4. Deti vytvorili tajnú skupinu s názvom Polnočná banda.
5. Táto skupina sa každú noc stretáva o polnoci.
6. Cieľom tejto skupiny je plniť sny svojich členov.
7. Deti sa tajne vykrádajú zo svojich postelí a putujú po nemocnici.
8. Musia byť opatrní, aby ich nevidela sestrička Matróna.
9. Tom sa stane členom Polnočnej bandy.
10. Príbeh sa končí tak, že Sally splnia jej sen, pritom nebola v bande.
Vlastný názor na knihu :
Bola to veľmi pekná kniha, v ktorej bolo priateľstvo, odvaha, láskavosť a pochopenie.
Nebola až taká, aby som sa rozplakala, ale boli v nej smutné aj veselé scény.
Hlavná postava bol Tom. Bol veľmi milý a kamarátsky.
Veľmi ma zaujalo prostredie nemocnice, bolo trochu staré a tajomné.
Knihu som rada čítala, lebo niektoré vety boli zvýraznené
( iná kurzíva písma, tučná písmená ).
Čítala som ju rada, pretože dej bol čím ďalej napínavejší.
Bavila ma záhadná postava Matróny.
Celkom ma zaujalo, ako si deti idú za svoj mi snami, aj keď nie sú zdravé.
Každé dieťa malo svoj sen, ktorý si chce splniť.
Postavy boli rôzne a každá z nich mala inú charakteristiku.
Som rada, že sa podaril splniť sen Sally.
Z knihy som cítila, že aj v najhorších chvíľach sa dá hľadať to pozitívne.
Páčila sa mi veľmi ilustrácia knihy.
Bola to jedna z najkrajších kníh, čo som čítala.
Deti z Polnočnej bandy boli veľmi odvážne.
Knihu by som odporučila ľudom, ktorý majú radi dobrodružstvo.
Bola napísaná jednoducho, ale veľmi pútavo.
Knihe dávam desať z desať.
Určite si ju prečítam ešte raz.
