Preskočiť na obsah

Poškoláci Gabriela Futová

    Knižka s názvom Poškoláci od autorky Gabriely Futovej sa mi dostala do pozornosti ako povinné čítanie. Autorka tejto knihy je Gabriela FUTOVÁ, ktorá vyštudovala odbor žurnalistika na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (1989 – 1993). Od roku 2002 je metodičkou pre prácu s deťmi a mládežou v Prešove a vedúcou pracovnej skupiny so zameraním na prácu s deťmi a mládežou zriadenej Slovenskou národnou knižnicou v Martine. Momentálne žije v Prešove.
    Obal knihy ako aj ilustrácia nie sú podľa mňa dobré zvolené pre moju vekovú kategóriu, ktorej je príbeh určený. Ostatné jej knižky, ako napríklad : Psia skla kocúra Červenochvosta , Nejdem a basta! , Zmätené dvojičky zo slepej uličky majú lákavejší obal.
    Použitý tip písma mi nevadí, je čitateľné a dostatočne veľké. Celkovo má kniha 142 strán. Jedine čo ma odrádza, je že príbeh nie je rozdelený do kapitol s pútavými názvami.
    Hlavnou postavou je Šárka, ktorá sa dostane do skupiny poškolákov. Bol by to obyčajný príbeh, keby nebola Šárka premiantkou – jednokárkou, ktorá sa ocitla medzi ’’problémovými’’ deťmi. Tak ako ona krivo pozerá na nich, ani pozerajú krivo na ňu. Postupom času ich viac a viac spoznáva, spoznáva ich záujmy a dokonca sa nechá nimi nahovoriť na šibalstvá. Preto neváhaj a prečítaj si túto knižku.