je to príbeh o čachtickej pani ktorá sa kupala v krvi mladých dievčat. jedného dňa čachticku pani menom alžbeta báthoryová česala jej služka a nechtiac ju potiahla za vlasy Alžbeta sa nahnevala a dala jej facku takúsilnú že jej vyprskla krv z tváre na Alžbetu slúžka sa rozplakala a utiekla Alžbeta sa pozrela na tvár a videla ju omladnutu tak si privolala bylinárku a povedala jej “ zoberieš sluhov a pôjdeš volať mladé dievčatá do služby. tak sa pobrali do dediny a zbierali dievčatá . Jedného dňa jej bylinkárka povedala že už došli dievčatá .Pani jej povedala že majú ísť dalej a hľadať . Tak prišli do jednej dediny a tam našli dievča menom Katka . spýtali sa jej že či nechce ísť do služby . tak si Katka zbalila veci a išla . cestou tam sa Katka spýtala pani a kde ideme pani jej povedala na čachtický hrad . Dievča sa zľaklo a chcelo vyskočiť ale nepodarila sa . zaviazali ju a ked prišli na miesto taka ju zavreli do pivnice. Janko prišiel ku Katkinej mame a povedal jej že dobre že jej dcéra nenastúpila do toho koča Mamina Katki sa hňed rozplakala a Janko rýchlo utekal ju zachrániť prišiel na miesto a dal sa do služby ku kuchárovi za stenou bola hned uveznaná Katka a dostal sa knej a vyslobodil ju a čachtická pani zomrela lebo budúci kraľ zistil čo robila tak ju zamuraval na jej hrade a o 3 roky zomrela.
