Preskočiť na obsah

Prežijú piati

    Ak ťa už nebavia romantické príbehy rovnako ako mňa, tak kniha „Prežijú piati“ je pre teba ideálnou voľbou. Nečakaj v nej nežné dotyky, ale boj o vlastný život. Po tejto knihe som sa rozhodla siahnuť, lebo sa mi veľmi páčila predošlá trilógia od rovnakej autorky-Holly Jackson s názvom „Ako nájsť vraha“, ktorá ma ani tentokrát nesklamala.
    Príbeh je o partií šiestich tínedžerov, ktorá sa vydala na výlet cez jarné prázdniny karavanom. Cesta sa v jednej chvíli zmenila na boj o prežitie. Ako už napovedá názov, prežili piati. Celý večer sa snažili uniknúť snajperovi, ktorý od nich chcel jediné-tajomstvo jedného z nich, hoci na povrch vyplávali navyše aj špinavé tajomstvá ostatných.
    Túto knihu som od začiatku nevedela pustiť z ruky. Napätie sa stupňovalo každou hodinou. Nečakané zvraty a koniec, ktorý som absolútne nepredvídala, ale takýto originálny thriller môže vyjsť iba z pera veľmi nadanej spomínanej autorky. Nie je u mňa zvykom prečítať knihu tak rýchlo (týždeň), čo vypovedalo o napätí, ktoré som hltala každým slovom, lebo som čím skôr potrebovala vedieť, ako sa to skončí. Jediné čo by som vytkla, bolo občasné naťahovanie deja, tam kde to nebolo treba. Veľmi sa mi páčilo originálne prostredie a pocit strachu o postavy, ktorý som pociťovala pri čítaní tejto knihy. Ďalším plusom za mňa bolo to, že všetko bolo napísané tak realisticky, či už postavy alebo všetko okolo toho.
    Celkovo sa mi táto kniha veľmi páčila. Do budúcna si plánujem rozhodne prečítať možné budúce pokračovanie, alebo ďalší thriller/detektívku.