Preskočiť na obsah

Psia cesta domov (William Bruce Cameron)

    Psia cesta domov – William Bruce Cameron

    Zvolila som si túto knihu, lebo je moja najobľúbenejšia. A preto, lebo ten príbeh je dojemný a ukazuje lásku medzi psom a človekom. A že taká láska prekoná aj stovky kilometrov.
    Príbeh je o tom, že hlavná hrdinka, kríženec fenky menom Bella sa narodila v brlohu plnom túlavých mačiek pod domom, ktorý sa chystajú zbúrať. Mesto sa volá Denver a tam je zakázané chovať pitbuly. Proti tomu, aby sa dom zbúral, bojuje študent Lukas Ray, ktorý si Bellu adoptuje. Žije so svojou mamou a vojnovým veteránom. V dome, kde bývajú, nemôžu byť psy. Tak Bellu schovávajú. Neskôr ju zoberú do nemocnice pre veteránov. Tam sa hneď spriatelí s vojakmi. Bella im pomáha s traumou a podporuje ich. Jedného dňa sa na Bellu zameria chytač psov Chuck. Lukas a jeho mama sú nútení dať Bellu do dočasnej starostlivosti, kým si nenájdu iné bývanie, kde môže Bella byť. Dali ju do Duranga k manželskému páru. Po niekoľkých týždňoch sa Bella rozhodla ujsť a nájsť Lukasa. Kým bola na ceste, starala sa o mláďa pumy. Potom sa rozdelili. Žila s dvoma mužmi a psom Duckom. Neskôr ich opustila a vydala sa naspäť na cestu. Narazila na bezdomovca, ktorý ju chytil a zostala s ním do posledných dní. Keď zase cestovala, začali ju loviť kojoti. Keď ju zahnali do kúta, objavila sa puma a tá kojotov zahnala. Ukázalo sa, že puma bola mláďa pumy. Bella cestovala s pumou, potom sa rozdelili. Bella konečne dorazila do Denveru. Na svoje sklamanie nenašla svoju rodinu doma. Rozhodla sa ísť do nemocnice, ale v pätách jej bol Chuck. Bella vbehla do nemocnice. Našla svojich priateľov a aj svoju rodinu. Ale ešte sa to neskončilo, keď vyšli von, čakal tam Chuck a policajti. A dožadovali sa vydať Bellu. Veteráni odmietli. Prišiel šerif a neskôr riaditeľ nemocnice. Odohnali Chucka a policajtov, aby im dali pokoj. Nakoniec Bella išla so svojou rodinou do nového domova.
    Najviac sa mi páči citát, ktorý mala Bella: „Mala som živé a bujné sny. Akoby všetci prichádzali vo sne rozlúčiť sa so mnou.“