Preskočiť na obsah

Psie záchranárky (Prvý raz do akcie) Daphne Mapleová

    Príbeh rozpráva o dievčatách ktoré milujú psy. Hlavnou postavou je Kim,ktorá má veľmi blízky vzťah k zvieratám.
    Jej najlepšiou kamarátkou je Saša s ktorou trávila veľa času. Po prázdninách sa v škole objaví nová spolužiačka Taylor.Saša si s Taylor rýchlo vytvorí priateľstvo čo Kim zraní.Kim začne pociťovať žiarlivosť a neistotu. Dievčatá sa spoločne zapoja do pomoci v psom útulku. Zistia že útulok má finančné problémy a hrozí mu zatvorenie.Rozhodnú sa konať a vymyslia plán na jeho záchranu. Popri pomoci psom si uvedomia aká dôležitá je dôvera a spolupráca.
    Kniha sa mi veľmi páčila pretože spája tému priateľstva a lásky k zvieratám. Príbeh bol zaujímavý a miestami napínavý. Postava Kim bola sympatická. Jej pocity žiarlivosti pôsobili realisticky. Páčilo sa mi že autorka opisuje skutočné problémy medzi kamarátmi. Dej bol plynulý a dobre sa čítal. Kniha mala jednoduchý ale výstižný jazyk.Najviac sa mi páčilo prostredie psieho útulku. Príbeh poukazuje na zodpovednosť voči zvieratám. Kniha ma prinútila zamyslieť sa nad pomocou opusteným psom. Oceňujem že dievčatá problémy riešili spolu. Dej nebol zbytočne zdlhavý. Páčilo sa mi že každá postava mala inú povahu. Príbeh bol emotívny ale nie smutný. Kniha má pekné morálne ponaučenie. Je vhodná pre deti od 9 rokov. Odporúčila by som ju najmä milovníkom psov. Kniha ma motivovala pomáhať zvieratám. Po dočítaní som mala dobrý pocit. Rada by som si prečítala pokračovanie tejto knihy.

    Meno súťažiaceho: Stela

    Typ školy: Základná škola

    Názov školy: ZŠ Ľ. Štura Modra

    Kraj: Bratislavský kraj