Prečítal som si knihu O psíkovi a mačičke od Josefa Čapka. Túto knihu som si vybral preto, lebo mám veľmi rád zvieratá a najviac sa mi páčia psy. Už podľa názvu som vedel, že by sa mi mohla páčiť. Kniha obsahuje viac krátkych príbehov o tom, čo psík a mačička spolu zažívajú. Bývajú spolu v jednom domčeku a snažia sa robiť veci správne, ale nie vždy sa im to podarí. To sa mi páčilo, lebo to bolo niekedy aj smiešne. Najviac sa mi páčil príbeh o tom, ako piekli tortu. Do torty dávali rôzne veci, napríklad múku, cukor, ale aj veci, ktoré tam nepatria. To bolo pre mňa zvláštne a zároveň zábavné. Predstavoval som si, akú by mala taká torta chuť a myslím si, že by nebola dobrá. Pri čítaní som sa sústredil hlavne na to, čo robia a ako rozmýšľajú. Kniha bola napísaná jednoducho, čo mi pomohlo lepšie jej porozumieť. Vety boli kratšie a príbehy neboli dlhé, takže som sa vedel lepšie sústrediť. Niektoré časti som si prečítal aj viackrát, lebo sa mi páčili a chcel som si ich lepšie zapamätať. Pri čítaní som sa cítil pokojne a dobre. Nemal som stres z toho, že by som niečomu nerozumel. Pri čítaní mi pomáhal pán učiteľ, spolu sme si čítali a rozprávali sme sa o tom, čo sme prečítali. To mi pomohlo lepšie pochopiť príbeh. Kniha ma naučila, že treba rozmýšľať nad tým, čo robíme, a že nie všetko, čo nás napadne, je správne. Tiež som pochopil, že kamaráti si majú pomáhať. Psík a mačička si pomáhali, aj keď robili chyby. Táto kniha bola pre mňa zaujímavá a príjemná na čítanie. Odporučil by som ju aj ostatným žiakom, ktorí majú radi zvieratá a chcú čítať niečo zábavné a jednoduché.
