Preskočiť na obsah

Raina Telgemeier: Sestry

  SESTRY – Tri týždne, dve sestry, jedno auto 🙂
  Autorka: Raina Telgemeier
  Niečo o Raine:
  Vyrastala v San Francisku , odkiaľ sa presťahovala do New Yorku, kde vyštudovala ilustrátorstvo na škole vyzuálnych umení. Jej prvý komiks sa volá ÚSMEV, v ktorom rozpráva o svojich zážitkoch so zubami z detstva. Ten získal cenu „Will Eisner Award“ za najlepšiu tínedžerskú publikáciu.
  Jej ďalšími známymi komiksami sú napr. DRÁMA, DUCHOVIA a NERVY. Napísala a ilustrovala aj sériu kníh Baby-Sitters Club, ktorá sa umiestnila v zozname najlepších grafických románov pre mladých.
  O knihe:
  SESTRY je komiks, ktorý napísala a ilustrovala Raina Telgemier. V komikse je zaujímavé to, že Raina ho urobila tak, že sa v príbehu strieda prítomnosť s minulosťou. Napr. keď Raina hovorila o svojom strachu z hadov, tak nasledovala scéna, keď ako malá stúpila na hada.
  Kniha bola napísaná v roku 2014. Na slovensku sa objavila až v roku 2021.
  O príbehu:
  Raina sa už nevie dočkať, až bude mať súrodenca a až sa z nej stane veľká sestra . Amara, jej mladšia sestra, je však iná ako si predstavovala. Je často mrzutá a najradšej sa hrá sama. Keď povyrastie, tak si dievčatá prajú domáce zvieratko, ale nevyšlo to. Namiesto toho sa ich rodičom narodí Rainin a Amarin brat Will.
  O pár rokov idú do Colorada na rodinné stretnutie. Cesta bude dlhá a k tomu idú autom. Ich otec s nimi však nejde lebo medzi jej rodičmi to začalo škrípať. Po rôznych dobrodružstvách sa konečne dostanú na miesto a Raina sa už teší na svoju sesternicu. Tá sa však stále venuje telefonátom a fláka sa po nákupných centrách a Raine sa vôbec nevenuje. Ked nadíde čas ísť domov, tak sa im pokazi auto. Najbližšie mesto je 2 hodiny od nich. Mame zastavil jeden pán, ktorý ju odviezol do mesta. Keď ich mama spolu s bratom odišli, Raina s Amarou zostali v aute sami. Počas ich rozhovoru začujú divný zvuk. Raina zrazu pod svojimi nohami uvidela hada. Tých nenávidela najviac na svete, lebo keď bola malá, tak na jedného stúpila. Amara si uvedomí, že to je ich had Mango, ktorého jej mama kúpila keď Raina dostala vlastnú izbu. Raine sa podarilo hada chytiť do papierovej tašky od ovocia. O pár minút sa vrátila mama s Willom. Mama sa im ospravedlnila za to, že ich nechala v aute a za odmenu ich vzala do McDonaldu. Raina sa nakoniec so svojou sestrou naučila vychádzať.

  5 vecí, ktoré sa mi páčili: Veci, ktoré sa mi nepáčili:
  – kniha je zábavna – veľmi rýchly zaver
  – je veľmi pekne ilustrovaná
  – podobá sa naozajstným zážitkom
  – je smiešna
  – striedanie obrázkov z minulosti a prítomnosti

  Celkové hodnotenie: 10/10, veľmi pekná kniha 🙂