Robinson Crusoe stroskotal na opustenom ostrove. Stretol sa z rôznymi problémami. Bojovalo z rôznymi protivníkmi. Snažil sa prežiť, síce v zlých podmienkach ale chcel. Zo začiatku sa bál o svoj život.
Po čase sa mu to veľmi nešlo,ale snažil sa prežiť. Našiel veľa vecí opustenú loď, papagája Pola,kanibala
Piatka,mačku a psa.
Síce našiel malú pomoc,ale stále sa bal ale už menej. S pomocou Piata sa už dalo prežiť.
Robinson sa mal už lepšie ako na začiatku.
Kniha sa mi páčila lebo bola dobrodružná mala veľa napätia. Hlavne sa mi páčil boj o život Robinsona a prežitie s Poatkom ,Polom, s mačkou a psom.
Odporučil by som ju mojej mame lebo,má rada dobrodružnú literatúru.
