Preskočiť na obsah

Rómeo a Júlia

    1.dejstvo: Strhla sa vojna medzi sluhami Rómeo tak nebol. Poslednu dobu bol divný,keď za nim došiel Benvolio pýtal sa a zistil že je zamilovaný ale len jednostranne. Juliín otec chystal ples a pozýval ľudí. Sluha poprosil Rómea nech prečíta ten zoznam a možno tam nájde aj inú ako Rozalinu. Fajka a pani Caplutova sa snaží Júlií vnútiť grófa. Rómeo rozoberá svoju nešťastnú zamilovanosť.
    2.dejstvo: Mercutio a Benvoliu hľadali Rómea. Rómeo dôjde za Juliou ale ona mu neverí že to s nou mysli vážne. Povedal to aj svojmu otcovi zle je zaľúbený do Júlie. A však nikto mu to neverí a myslis si že ju len vodí za nos pretože je mladá.Julia išla na spoveď a priznala sa že je zaľúbený.
    3.dejstvo: Tybalt sa pustil do Rómea a Mercuito sa ho zastal. Tybalt zomiera Bemvóoi posiela Rómea aby ho nechytili. Z Rómea sa stava vyhnanec. Rómeo sa však nechce Julií vzdať. Ale mních mu bude odnášať správy. Júliina mama chce otráviť Rómea zato čo spravil.
    4.dejstvo: Všetci si myslia že je Júlia smutna zo smrti Tybalta. Júlia išla za mníchom aby jej dal fľašku ktorú ked vypije bude ako mrtva lebo nechce žiť bez Rómea. Júlia nakoniec prikývla na svadbu a bola o den skôr. Položila vedľa seba dýku a vypila fľašku. Isli zobudiť Júliu ale mysleli si že je mrtva tak ju pochovali.
    5.dejstvo: Došiel Baltazar a povedal Romeovi že Júlia je mrtva. Mal mu doručiť list že je živá ale neurobil to. Rómeo chcel ísť vypiť jed na hrob Julií ale bol tam Paris a ten si myslel že ide poškodiť jej hrob a začal šermovať ale Rómeo zabil Parisa. Keď sa Júlia prebudila videla zle Rómeo vypil jed a prebodla sa dýkou. Otec Júlií a Roemovi postavil zlatú sochu za ich vernú lasku