Práve teraz čítam anglickú knihu s názvom Save Me, ktorú napísala Mona Kasten. Je prerobená aj do podoby seriálu Maxton Hall, ktorý som pozerala a veľmi sa mi páčil. Preto som sa rozhodla prečítať si aj originál, aby som mohla posúdiť, čo ma viac osloví. Knihu ešte nemám dočítanú, no viem, čo sa stane, čo mi neprekáža, práveže ma to láka viac, pretože ma zaujíma či vo mne odlišný opis situácie vyvolá iné pocity, inú emóciu, inú reakciu… Dej zobrazuje dve postavy, hlavnú mužskú menom James Beaufort a ženskú Ruby Bell. Obidvaja navštevujú prestížnu súkromnú školu neďaleko Londýna. Jeden z ich rozdielov je to, že Ruby pochádza z chudobnejšej rodiny a školu navšetvuje vďaka štipendiu, kým James patrí k privilégovaným bohatým študentom. Ruby sa snaží byť neviditeľná a prežiť posledný rok na škole, aby sa dostala na Harvard. James práve naopak si svoje miesto v strede pozornosti užíva a študuje hlavne kvôli jeho otcovi. Ide o ľúbostný príbeh, ktorý zobrazuje tzv. ,,enemies to lovers“ s prekážkami, rôznymi situáciami a neprajníkmi ich vzťahu. Autorka ponúka uhol pohľadu Ruby aj Jamesa, ktorý mení plus-mínus každú kapitolu. Kniha vykresľuje pohľad na svet keď peniaze sú a nie sú problém, rieši otázku sociálnych problémov a ich riešení. Hoci to tam nie je výrazne alebo na prvý pohľad vidno, sociálne nerovnosti tam sú. Určite ma to baví a zároveň mi to rozvíja moju angličtinu. Teším sa na to, keď budem najbližšie čítať ďalej.
