Túto knihu som si vybrala preto, že veľmi rada čítam fantasy knihy. Skandar bola presne tá kniha, ktorú som čítala s veľkou radosťou. Skandar bol na začiatku knižnej série obyčajný chlapec a na konci bol syn najväčšej vrahyne. Prišiel na ostrov, kde ožíva mágia a existujú všetky nadprirodzené bytosti. Dostal jednorožca Lotrovo šťastie. Bol to element duch alebo smrti. Bol najlepší z najlepších. Učitelia mu povedali, že ak vyhrá všetky súťaže tak povolia elementu ducha byť v hniezde. Skandar bol veľmi dobrosrdečný a pre kamarátov by urobil všetko. Kniha mi dala určite nádej veriť, že všetko sa skončí dobre. Skandarovi sa veľmi darilo aj napriek tomu, že mal element ducha. Ale kniha bola veľmi dobrá a určite by som ju odporučila všetkým. Jediná zlá vec v knihe bola to, že Skandar veľmi skoro zistil, že jeho mama je Snovačka (najmasovejšia vrahyňa na svete).
