Pri čítaní diela Slepý vrah som mal zaujímavé a miestami aj zmiešané pocity. Zo začiatku bola kniha trochu náročnejšia, pretože sa v nej prelínalo viac príbehov, no postupne ma dej veľmi zaujal. Najviac vo mne zostal pocit napätia, smútku a zvedavosti, ako sa všetko nakoniec vysvetlí. Silno som vnímal tému rodinných tajomstiev, bolesti a pravdy, ktorá sa odhaľuje až na konci.
Dielo mi dalo hlavne nový pohľad na to, ako môže minulosť ovplyvniť celý život človeka a jeho rozhodnutia. Uvedomil som si, že nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Páčilo sa mi, že kniha ma nútila rozmýšľať a skladať si súvislosti.
Kniha sa mi páčila, pretože je plná tajomstiev, silných emócií a má prekvapivý záver. Zanechala vo mne silný dojem.
