Preskočiť na obsah

Snehulienka

    Raz bola krásna princezná s pokožkou bledou ako sneh, perami červenými ako krv a vlasmi čiernymi ako havran. Volali ju Snehulienka. Po smrti svojej matky sa jej otec oženil s krásnou, ale zlou kráľovnou, ktorá mala magické zrkadlo. Každý deň sa pýtala: “Zrkadlo, zrkadlo, povedz mi , kto je na svete najkrajší?” A zrkadlo vždy odpovedalo, že to je ona.

    Ale jedného dňa zrkadlo povedalo, že najkrajšia je Snehulienka. Rozzúrená kráľovná rozkázala poľovníkovi, aby Snehulienku zaviedol do lesa a zabil. Poľovník však nemal srdce Snehulienku zabiť, tak ju nechal utiecť. Snehulienka sa zatúlala v lese, kým nenašla malý domček, kde bývalo sedem trpaslíkov. Trpaslíci jej dovolili zostať u nich pod podmienkou, že sa o domácnosť postará.
    Kráľovná sa však dozvedela, že Snehulienka stále žije, a rozhodla sa ju zabiť sama. Pokúsila sa snehulienku otráviť krásnym červeným jablkom. Snehulienka jablko zjedla a spadla do hlbokého spánku, ktorý vyzeral ako smrť. Trpaslíci ju uložili do sklenenej rakvy, pretože nemohli zniesť myšlienku pochovať ju.
    Jedného dňa prišiel princ, ktorý sa zamiloval do Snehulienky na prvý pohľad. Keď sa naklonil, aby jej dal bozk na rozlúčku, kúsok jablka vypadol z jej úst a ona sa prebrala. Princ a Snehulienka sa vzali a žili šťastne až do smrti, zatiaľ čo zlá kráľovná bola porazená svojou vlastnou zlobou.