Mám veľmi rád prírodu. Vždy keď sa prechádzam lesom cítim voľnosť a oddych od všetkých problémov. Vidím zeleň, rastliny a hladím kôry stromov čo ako morské vlny nám nechajú odplávať trápenia a nechajú nám pocit bezpečia. Dajú nám divný pocit pošteklenia že patríme nim do prírody. Táto kniha nám otvára fascinujúci svet lesa. Hlavne našich veľkých strážcov – stromov. Aj keď sme na zemi už veľmi dlho ešte je stále pre nás veľa nepoznaného. Vďaka tejto knihe spoznáme veci ktoré sa nám zdajú nemožné. Stromy autor prirovnáva k človeku a uvedomujeme si že ako máme veľa spoločného a pritom sme úplne odlišný. Je to organizmus ktorý funguje dlhšie ako náš a vždy nájdem v tejto knihe informáciu ktorú som si predtým nevšimol. Je to napísané veľmi príjemnou formou písania spolu so zážitkami z jeho života lesníka. Spája hravé čítanie so zaujímavými vedecky dokázanými faktami. Zistíme o ich komunikácii- pachmi, koreňmi aj zvukmi – o ktorej sme predtým skoro nič nevedeli. Uvidíme dojímavé momenty z ich života. Ako sa jeden o druhého starajú, vytvárajú si priateľské putá a ako spoločne sa snažia zachrániť aj ten najslabší strom aby prežil. Keď budete sa nabudúce prechádzať lesom budete ho vidieť už úplne inak. Určite túto knihu odporúčam všetkým ľudom nezávisle od veku. Táto kniha nie je len pre fanúšikov stromov ale aj pre všetkých ktorý chcú spoznať krásny a zaujímavý svet okolo nás. Dúfam že si to užijete…
