Prečo som si knihu vybral: Dostal som ju ako darček.
Čo ma na nej zaujalo: Štýl písania, téma cestovania po iných planétach
Obsah: Traja kamoši, Stanino, Vilo a Fero, nájdu v jaskyni v Dračej stene kozmickú loď. Kvôli nevydarenému lovu na osu omylom stlačia červené tlačidlo a odletia na inú planétu. Keď chvíľu blúdia, nájdu osadu, kde sa domorodci rozprávajú kašľaním. Keď nájdu svoju loď, telepaticky sa im prihovorí obyvateľ Arioly, planéty, ktorá je veľmi vyspelá a vyrobila ich loď. Oznámil im, že sa stala porucha a že ich pošlú späť na Zem, a pre istotu im vymažú pamäť. Keď ich však trafí blesk, na všetko sa rozpamätajú a vrátia sa do lode, ktorou sa omylom dostanú do praveku. Našťastie sa im podarí vrátiť sa do modernej doby, akurát, že dva mesiace do budúcnosti. Tým pádom prídu o letné prázdniny.
O rok sa vrátia do lode, kde sa Stanino pošmykne na neviditeľnej fľaši, a dopadne na tlačidlo, ktoré ich vyšle späť do vesmíru. Po pristátí zistia, že s nimi cestovali ešte dvaja ľudia: Števo a Julko. Po nájdení osady domorodcov im spravia podivné predstavenie a naučia ich používať koleso. Keď nájdu raketu, odletia domov.
Prečo si knihu prečítať: Je zaujímavá, napínavá, záhadná a zábavná.
