Preskočiť na obsah

The Beginning After The End, TurtleMe

  Moja obľúbená kniha, moja prečítaná kniha
  Moja obľúbená kniha, ktorú som v poslednom čase prečítal, je kniha od kórejského autora, ktorý vystupuje pod menom TurtelMe, s názvom „The Beginning After The End“ čo v preklade znamená „Začiatok po konci“.
  Je to celkom populárna kniha, hlavne v Amerike, no slovenský preklad ešte nevyšiel. V dnešný deň je to 10 dielna knižná séria.
  Kniha opisuje príbeh hlavnej postavy Kráľa Grey-a, ktorý sa na začiatku tejto knihy reinkarnuje do sveta fantázií a mágie. Je opisovaný celý priebeh jeho života a vďaka tomu, že si pamätá svoj minulý život, sa rozhodne zistiť čo najviac o tomto novom svete. Zisťuje že mágiu nebude môcť používať, pokiaľ sa mu nepodarí zostrojiť magické jadro, ktoré normálny človek vytvorí pri veku 12, no iné rasy, čo sú v tomto prípade trpaslíci a elfovia, normálne okolo veku 10. No kôli podobnosti tohto procesu s tým, čo zažil v minulom živote, sa mu podarí ho vytvoriť už v 3 rokoch svojho života. Jeho rodičia sa rozhodli presťahovať do väčšieho mesta, ktoré lieta. Na ceste boli napadnutý banditmi a on spadne do priepasti kde stratí vedomie a spomenie si čo sa stalo tesne predtým ako za narodil v tomto svete. Keď sa konečne zobudí nejaká osoba sa mu ozve v hlave, a on sa rozhodne ju poslúchnuť. Keď ju konečne stretne, zistí, že táto osoba bol nejaký obor s menom Silvia, ona bola zranená a poprosila hlavného hrdinu, aby s ňou strávil jej posledné momenty na svete. Ona mu zatiaľ sľúbila, že ho teleportuje za jeho rodičmi, no to sa nestalo.
  Strávili spolu pár mesiacov, potom boli napadnutý osobou s čiernymi rohmi, ona protagonistovi prezradila, že je drak a teleportovala ho preč. On sa objavil v lese, v ktorom žili elfovia a zachránil 5 ročné dievča, ktorá bola princezná tejto krajiny. On ju doviedol do hlavného mesta, kde sa zoznámil s jej rodinou a nakoniec tam zostal 4 roky, kedy sa stal silnejším a konečne sa mohol vrátiť k svojim rodičom.
  Tote je súhrn prvej polovice príbehu v tejto knihe.