Preskočiť na obsah

Tiene medzi nami Tricia Levenseller

  Prečo som si vybrala tuto knihu?
  Vybrala som si ju pre to že sa v nej opisuje najprv chamtivosť po majetku a moci ale nakoniec z toho vznikne veľká láska.
  Tiene medzi nami vlastne začínaju tým že Alessandra už ma po krk že ju podcenuju a davajú na druhe miesto, koli jej staršiej sestre ktorá chodila na plesy a spoznávala sa s mužmi ona musela sedieť doma. Dostala nápad ako získať moc.
  1. Zvedie Tieňového kráľa.
  2.Vydá sa za ňeho.
  3. Po svadbe zabiť kráľa a tak získať korunu.
  Jej otec tomu neveril, lebo jej sestra už na plese Tienového kráľa bola a nevydarilo sa jej to. Ona však mala ešte viac premyslený plán. Prišla inak oblečená ako dievčatá, nešla hneď za kráľom ale tancovať a tak si získala jeho pozornosť. Kráľ si šimol že ju on až tak nezaujal a tak mu tiež padla do plánu. Jeho plán bol uspokojiť radu aby mu dala pokoj so sobášom aby vydeli že niekomu dvorí. Každý mal svoj plán za ktorým si stáli. Alessandre spôsobuje problém jej byvalí milenec a jej vinou zavraždená prvá láska. Jej milenec jej to komplikuje ale ona sa nedá zastrašiť a na niaky čas to vyriešila. Čím viac času trávila s kráľom zistila že ju priťahuje a už ho nechcela zabiť ale byť s nim do konca života ale bol tu háčik, nikto sa ho nemohol dotknúť na pokoške inak by stratil svoju moc ktorá ho chránila pred zabitím. Do seba sa zamilovali už bola aj na pláne svadba iba on jej dovolil sa dotknuť a bol pri nej zranitelný a keď jej presťahovali veci našli tam jed. Kraľ si myslel že ho chce zabiť ak ju vyhnal z paláca. Ona ho na toľko milovala a keď odchádzala z paláca doplo jej kto ho opravde chce zabiť. Vratila sa ale nikto jej to nechcel veriť. Nakoniec on uveril páchateľ skončil vo väzení a oni si žili štastne.
  Čo mi dala táto kniha ?
  Neveriť všetkým a z nenávisti alebo túžby môže nastať pravá láska.