Preskočiť na obsah

Tiene medzi nami – Tricia Levenseller

    Alessandra je unavená z prehliadania, ale má plán, ako získať moc. Musí si zobrať kráľa za manžela a následne ho zabiť. Prečo? Jedine takto jej ostane celé kráľovstvo.
    Nikto nepozná rozsah sily čerstvo korunovaného kráľa tieňov. Niektorí hovoria, že môže prikázať tieňom, ktoré sa okolo neho točia, aby splnili jeho príkazy. Iní hovoria, že sa s ním rozprávajú a šepkajú si myšlienky jeho nepriateľov. Bez ohľadu na to Alessandra vie, čo si zaslúži a urobí všetko, čo je v jej silách, aby to získala.
    Ale Alessandra nie je jediná, kto sa snaží zabiť kráľa. Keď sa pokúšajú o jeho život, zisťuje, že sa ho snaží udržať nažive dostatočne dlho na to, aby z nej urobil svoju kráľovnú – a pritom sa snaží nestratiť srdce. Koniec koncov, kto je lepší pre Tieňového kráľa ako prefíkaná kráľovná?
    Alessandru som si veľmi obľúbila. Je to postava, ktorá ma ako prvá vtiahla do deja. Je tvrdá, ale nie krutá. Je celkom zábavná a pôsobivá. Zatiaľ čo Alessandra predstavuje jednu stranu záporáckeho spektra, máme tu jej spoločníka– Tieňového kráľa. Kým Alessandra je divoká a svojhlavá, Kráľ tieňov je oveľa rafinovanejší a trpezlivejší. Alessandrin oheň vyvažuje temnou silou a chladným odstupom. Nie je žiadnym tajomstvom, že som milovníkom darebákov a milujem romantické napätie, takže Tieňový kráľ za mňa zaškrtol všetky políčka.
    Celkovo sa mi táto kniha naozaj páčila. Bola to fantasy kniha s romantickými prvkami, ktorá bola rozhodne iná ako ostatné v žánri young adults. Páčili sa mi postavy, ich interakcie a ich vývoj. Knihu by som určite odporučila mladým čitateľom, ktorí obľubujú fantasy príbehy a neboja sa vstúpiť do sveta plného drastických zvratov a mágie.