Preskočiť na obsah

To Kill a Kingdom – Alexandra Christo

    To Kill a Kingdom(Pieseň sirény) je kniha o princeznej Lire, krvilačnej a najsmrtonosnejšej siréne, žijúcej v útrobách na druhej strane mora, a princovi Elianovi, následníkovi trónu kráľovstva Midas a zároveň kapitánovi posádky Saad, loviaca sirény. Potom, ako Liru zakliala jej matka, kráľovná mora, do ľudskej podoby ju Elian nachádza uprostred mora a zachráni ju. Elian sa dozvie o Liriných rozsiahlych vedomostiach o sirénach, tak si ju nechá na palube, aby mu pomohla v jeho pláne na vyhubenie sirén. Pritom si nie je istý, či jej môže dôverovať. Zatiaľ, čo sa plány realizujú, Lira plánuje čo spraví ďalej a rozmýšľa, či má podviesť Eliana a priniesť jeho srdce svojej matke, alebo zradiť kráľovnú mora a stať sa samou kráľovnou.
    Knihu som si kúpil so zámerom si rozšíriť a precvičiť čítanie po anglicky, čo by mi pomohlo v škole. Nieto mi aj pomohla lepšie čítať, ale aj ma mimoriadne zaujala a priniesla mi jedinečný zážitok plný napätia, nebezpečenstva, zložitých situácií a rozhodovaní, ale aj romantiky a zapletených vzťahov medzi postavami knihy.
    Odporúčam čitateľom, ktorí hľadajú tieto faktory vo fantasy svete. No myslím si, že nadšenci pre romantiku a kníh, zameriavajúcich sa iba na rozvoj vzťahov, by táto kniha moc neuspokojila, pretože autorka si zvolila zlatý stred medzi romantikou a dobrodružstvom. Nakoniec chcem dodať, že sa určite nájdu aj lepšie knihy, ktoré som čítal, ale aj táto ma vedela zabaviť a zaujať.