Kniha je o dievčatku menom Majka ktorá ma jedného brata mamku ocka a ešte s nimi žije babka ktora im hovorí rôzne príbehy ktoré su veľmi zaujímavé dievča chce byť herečkou aj sa hovoria že aká herečka je ta Majka nema rada chémia a zo svojim bratom zazivaju rôzne aujimave veci pise do dennika ktory je daroval otec najprv sa jej nepačila farba ale nakoniec si ho zamilovala
