Táto kniha je o tom jak sa hlavná postava menom Jerome rozhodne ísť spolu s jeho dvoma kamarátmi Harrisom a Jiřím a psom Montomerency-m na niekoľko týždennú plavbu po Temži kde zažijú veľa zábavy ale aj komplikácii. Počas celej plavby si tiež hovoria veľa vtipných príbehov z ich vlastných skúseností. Každá z postáv má vlastný charakter a záľuby ako ten druhý čo z nich robí dobrých parťákov. Túto knihu mi odporúčal otec že vraj je vtipná(čo sa nakoniec potvrdilo) a je tam veľa zábavných častí. Túto knihu by som odporúčal ľudom ktorí majú radi komédie a komické príbehy pri ktorích sa často smejú.
