Preskočiť na obsah

Tri prasiatka

  Raz dávno žili tri malé prasiatka, každé z nich malo svoju vlastnú osobnosť a záľuby, ale jedno mali spoločné – boli veľmi šikovné.

  Prvé prasiatko, bolo veľmi hravé a energické. Rado trávilo čas vonku, behalo po lúkach a hrávalo sa s motýľmi. Malo veľké plány a snívalo o tom, že postaví najkrajší domček v celej dedine.

  Druhé prasiatko, bolo veľmi zručné a šikovné. Malo rady, ako pracovať s materiálmi, a vždy vedelo, ako niečo vytvoriť z ničoho. Prasiatko snívalo o dome, kde by mohlo byť najväčším majstrom remesiel. Tretie prasiatko, bolo veľmi múdre a šikovné. Vždy si dávalo pozor na svoje okolie a staralo sa o svojich bratov. Prasiatko snívala o dome, kde by mohlo byť najlepším kuchárom a piecť najchutnejšie koláče.
  Jedného dňa prišlo veľké nebezpečenstvo do dediny – veľký zlý vlk. Keďže prasiatka poznali jeho zlé úmysly, rozhodli sa postaviť si každé vlastný domček. Prvé prasiatko si postavilo domček z prútov, pretože to bolo rýchle a jednoduché, druhé prasiatko si postavilo domček z dreva a tretie prasiatko vedelo, že sa oplatí venovať viac času a úsilia do domčeku, preto si postavilo dom z cihiel.
  Vlk prišiel a zaútočil na prvé prasiatko, to sa rýchlo schovalo vo svojom dome z prútov, čo vlka veľmi rozhnevalo, ale nakoniec dom sfúkol a prasiatko sa utekalo schovať k svojmu bratovi. Potom sa pokúsil zaútočiť na druhé prasiatko, ktoré malo postavený dom z dreva a ten sa podarilo vlkovi tiež sfúknuť tak prasiatka rýchlo utekali k tretiemu a najmúdrejšiemu bratovi ktoré malo postavený dom z cihiel. Keď vlk dobehol, bol vyčerpaný a nedokázal sfúknuť posledný dom pretože bol najpevnejší tak nakoniec sa vlk vzdal a odišiel. Prasiatka sa naučili, že keď pracujú spolu a snažia sa tvrdo, dokážu prekonať aj najväčšie prekážky. A tak žili dlho a šťastne vo svojich pevných a bezpečných domčekoch.
  Na tomto príbehu sa mi páčilo to, ako dôležité je venovať svoj čas a robiť veci na poriadok a potom vidíme, že sa nám to naozaj oplatí.