Preskočiť na obsah

Twilight saga-Nov

    Twilight saga-Nov

    Nov od Stephenie Mayerovej je druhou časťou slávnej Twilight ságy. Táto kniha nás vracia do sveta upírov, vlkolakov a lásky. Dej sa začína po rozchode hlavných postáv Belly Swan a Edwarda Cullena. Bela sa ocitá v hlbokom smútku a túžbe po Edwardovi, no snaží sa nájsť spôsob, ako pokračovať vo svojom živote. V Nove sa zameriavame na Bellinu cestu objavovania. Keď sa začne zbližovať s Jackobom Blackom, ktorý je vlkolak, ich priateľstvo sa postupne mení z kamarátstva na niečo viac. Bella sa musí vyrovnať s novými pocitmi a rozhodnutiami, pričom stále cíti neodolateľnú príťažlivosť k Edwardovi.

    Stephenie Meyerova nám ponúka zaujímavé postavy. Bella je odhodlaná, silná, oddaná, inteligentná taktiež aj impulzívna. Edward je tajomný, oddaný a neodolateľný upír, ktorý sa snaží chrániť Bellu aj napriek vlastným obavám. A Jackob je verný a ochotný priateľ, ktorý sa postupne mení na silného vlkolaka. Celé prostredie knihy je plné napätia a romantiky. Meyerová nám opisuje Forks a okolité lesy, ktoré dodávajú príbehu jedinečnú atmosféru.

    Twilight sága je jedna z tých kníh, ktorá ma úplne pohltila. Príbeh o láske medzi upírom Edwardom a ľudskou postavou Bellou je nesmierne fascinujúci. Vybrala som si Nov, pretože je to moja najobľúbenejšia časť z celej knižnej série. Je to veľmi populárna a zaujímavá séria. Dej sa mi páčil najmä preto, že autorka ho urobila napínavým a držala nás v očakávaný čo príde. Práve preto sa kniha čítala ľahko.