Preskočiť na obsah

Vražda v Orient exprese

    Vražda v Orient exprese je jedna z najznámejších detektívnych kníh napísaných kráľovnou detektívok Agathou Christie. Hlavným hrdinom ktorý sa často objavuje v jej knihách je známy fiktívny detektív Hercule Poirot.

    Orient expres v ktorom sa stala vražda je zaseknutý s cestujúcimi ,kvôli snehovej búrke, na mieste. detektív Hercule Poirot sa snaží vyriešiť túto vraždu na uzavretom vlaku. Po chvíli zistí že vrah musí byť ešte stále vo vlaku a tak musí postupovať opatrne. Po pátraní to vyzerá že každý z cestujúcich má perfektné alibi a všetky stopy si navzájom odporujú. Mohol toto naozaj byť perfektný zločin ?

    Táto kniha je tak ikonická hlavne kvôli úžasnej atmosfére a zdanlivo nevyriešitelnému prípadu. Stiesňujúca atmosféra ktorú vytvára zaseknutý vlak v snehovej búrke je skoro až klaustrofobická a celému tomu dodáva napätie fakt ,že všetci bývajú zatvorený u seba ,lebo vrah je zvarený vo vlaku s nami. Tým ako je vlak oddelený od zbitku spoločnosti a teda množstvo podozrivých nie je tak veľké ,Agatha Christie ešte viac zvyšuje napätie. Na knihe sa mi páčili aj postavy ,ktoré boli veľmi jedinečné a skoro až rozprávkové ,lebo každá postava mala veľmi jednoduché osobnostné rysy. Jednoduché postavy mi však vyhovovali ,lebo zo začiatku to vyzeralo skoro jasné kto bol vrahom ale práve to dodávalo neistotu a taktiež určité očakávania ktoré mohli neskôr v nečakanom rozuzlení zhodiť.

    Táto kniha sa mi veľmi páčila ,ale všimol som si že som sa nevložil do tej knihy tak veľmi, myslím si že to bolo tým že napätie prevyšovalo koniec knihy. Inak to bol pekný zážitok a doporučoval by som prečítať všetkým čo majú radi knihy založené na atmosfére.