Preskočiť na obsah

Výdrž to so mnou- Kristína Ježovičová

    Moja najobľúbenejšia kniha, ktorú som za posledný čas prečítala je Výdrž to so mnou od Kristíny Ježovičovej. Zaujala ma nie len autorka, ktorá sa v knihe nevyhýba kontroverzným témam, ale hlavne ma zaujala
    téma knihy, ktorá sa dotýka duševného zdravia a mentálnej silnej dievčine Karolíny. Podľa mňa v dnešnej dobe je dôležité sa takýchto tém dotýkať. Je to príbeh o odvahe, vytrvalosti a hľadanie vlastnej identity v rámci náročných životných okolností. Autorka jemným a citlivým spôsobom nám rozpráva o vnútorných konfliktoch a nádeji, v ktorú dúfa Karolína, že môže priniesť pomoc a sebadôveru.
    Knihe sa odohrávajú dva deje. V jednom deji
    sedemnásťročná Kaja prehráva boj s dievčaťom v zrkadle každé ráno. Nepáči sa jej, ako vyzerá a padne do anorexie. Jej brat jej chce pomôcť. Avšak Karolína si myslí, že je na to sama. No nie je. V druhom deji Karolína tiež súperi s dievčaťom v zrkadle. Jej otec si to všimne a zoberie ju za svojou sestrou Karolínou, ktorá bojovala s tou istou vecou ako ona. Na konci je ukázané, že prvý dej je z minulosti a druhý je v súčastnosti. Karolínin otec je brat Karolíny z prvého dejú. Karolína vďaka tete Karolíne nakoniec pochopí, že neni na to sama a výhra boj s dievčaťom v zrkadle. Podľa mňa je to veľmi silný tínedžerský román. Tento príbeh je pre tých, ktorí hľadajú pochopenie vo vlastných bojoch. Táto kniha možno aj pomohla niektorým dievčatám si uvedomiť, že nie sú na to sami a aby si nechali pomôcť.