Preskočiť na obsah

Zaklínač 1 : Posledné Želanie

    Andrzej Sapkowski.

    V diele sa mi páčilo všetko, je to jedna z mojich obľúbených kníh, a dej je super, postavy sú fantastické, a celý príbeh je veľmi zaujímavý a strhujúci. Tiež sa mi páči, ako je celý ten svet zaklínača vymyslený, a koľko kreatívnych nových názvov autor použil.
    Autor rozpráva spisovne, používa však slová ktoré inak neexistujú, ale sú to pomenovania jeho príšer, takže sa nejedná o slová nespisovné, napríklad Ghúl.
    Umelecké prostriedky sú tam napr.: Neznamená ani toľko, ako vlaňajší sneh. Je hlúpy ako Troll. – prirovnanie. Vziať nohy na plecia- Metafora
    Geralt je zaklínač, a jeho poslaním je zabíjať príšery. Akurát jednu príšeru zabije, keď sa stretne s kamarátom Blyskáčom. spolu spomínajú na ich dobrodružstvo, kde sa stretli s Čarodejnicou Yennefer. Bliskáč bol zakliaty džinom, a súrne potreboval pomoc. Geralt ho zobral do najbližšieho mesta, kde sa akurát nachádza čarodejnica Yennefer. Tá im pomôže, ale Džin sa vymkne kontrole, a začne ničiť mesto. Keď zaklínač zistí, že on celú dobu má predmet na ovládnutie džina, želá si aby už nikdy nikoho nemiloval tak ako Yennefer.