Preskočiť na obsah

Zaklínač

  Zaklínač
  Andrej Sapkowski

  Táto kniha sa celú dobu točí okolo Geraltovi, našej hlavnej postavy, ktorý je Zaklínač. Zaklínači bojujú proti rôzny príšerám po celom svete. Funguje to vlastne tak, že ľudia si najmú zaklínača, ktorý potom zabije alebo odčaruje danú obludu a peniaze si pýta podľa obťažnosti danej úlohy.
  Ako som spomínal Geralt je zaklínač a ako každý musel prejsť krutým a nebezpečným výcvikom kde prežili len tí najsilnejší. Od nebezpečných pokusov s jedovatými látkami až po šermiarske schopnosti. Môj názor na túto knihu je, že je veľmi zaujímavá a ihneď ma vtiahla do deju. Veľmi sa mi na nej páčilo, že kniha má na začiatku mapu celej oblasti v ktorej sa príbeh odohráva tak, že ste mohli sledovať kde sa aktuálne hrdina nachádza. Ako ste mohli vydedukovať z úvodu jedná sa o fantasy knihu. Táto kniha sa odohráva v stredoveku čo je pre fantsy knihu za mňa veľmi dobre prostredie keď, že môže využívať tvory ako sú napríklad draci, trolovia, strigy a mnohé ďalšie. Celá kniha je vlastne rozdelená na niekoľko kapitol, ktorá každá ma iný dej. Tieto deje sa zameriavajú najmä na zaklínačovu minulosť v ktorej sa vraciame späť k jeho výpravám. Kniha je spracovaná veľmi dobre má veľmi pekný a výrazný obal takže, keď pôjdete okolo určite vám padne do oka. Taktiež si môžete kúpiť aj ďalšie časti, keď že kniha má ďalších sedem pokračovaní.
  Ja osobne by som knihu rozhodne odporučil. Hlavne teda milovníkom fantsy a už sa neviem dočkať na ďalší diel. Hneď ako bude možné si ho požičiam.
  Vytvoril: Dávid Fajnor